top of page

Ortaklara Para Dağıtımı (2023)

Güncelleme tarihi: 13 Haz 2023

Son Genel Kurulumuzda alınan karar doğrultusunda ortak başına yasal kesintiler sonrası

net 231.863,40 TL kar payı dağıtımı yapılacaktır.

✅ Resmi temsilci tayin etmiş ortaklarımızın hesaplarına söz konusu tutarın tamamı yatırılacaktır. (Sadece temsilci adına yapılacak başvurular geçerli olup diğer hissedarların başvuruları dikkate alınmayacaktır.)


✅ Resmi temsilci tayin etmemiş ortaklarımızın hesaplarına söz konusu tutar, mirasçılık belgelerindeki payları oranında yatırılacaktır.


✅ Ödemeyle ilgili başvurular, ORBİR'in internet sitesinde "İletişim" başlığı altında "Banka Hesap Bilgisi Formu" doldurularak alınacaktır.


✅ Haziran sonuna kadar yapılacak başvuruların ödemesi, gerekli kontrolleri takiben Temmuz'un ilk haftası yapılacaktır. Haziran sonrası yapılacak başvurular, en geç 1'er hafta arayla ödenecektir.NOTLAR :


● Hataya sebebiyet vermemek ve en güncel bilgilerin alındığından emin olmak için daha önce hesap bilgileriniz gönderilmiş olsa bile formdaki tüm bilgilerin yeniden gönderilmesi zaruridir.


● Sitemiz üzerinden formu doldurmakta zorlananlar sekreterliğimizden destek alabilirler.


● Dağıtılacak tutar, 2022 mali yılında elde edilen gelirin, yasal kesintileri ve kanunen ayrılması gereken yedek akçeleri düşülerek hesaplanmıştır. 2023 yılında elde edilen gelirin kar dağıtımı, 2024 yılındaki Genel Kurul onayını takiben yapılacaktır.


● Dağıtılacak tutar kooperatifin dolar hesabından ödeme tarihinde TL'ye dönüştürülecek ve kooperatifin TL hesabında bekletilmeden aynı gün ortakların hesaplarına aktarılacaktır.


● Kar paylarının dolar olarak dağıtımı kanunen mümkün olmadığından TL olarak dağıtılmaktadır.


● Yasal kesinti ile dağıtım miktarının oranı ve örnek hesap detayları için tıklayınız.


● Bankalardaki güncel para durumumuz Haziran ayı içinde ORBİR internet sitesinden ortaklarımıza duyurulacaktır.


3.118 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page